Park spišských miniatúr

Nové atrakcie pre turizmus a domácich

Cestovný ruch je živý organizmus, ktorý si vyžaduje neustále inovácie. To, čo nás bavilo včera, už dnes málokoho zaujme. Práve preto sa Spišská Nová Ves snaží prinášať novinky, akými je napríklad festival Živé sochy.

„Dobré nápady rád podporím, tak je to aj v prípade nápadu parku spišských miniatúr v našom Madars parku. Modely najvýznamnejších spišských budov a prírodných atrakcií určite pritiahnu pozornosť ľudí nielen z regiónu, ale celého Slovenska. Môj dlhoročný nápad s autovláčikom, ktorý rozváža turistov po celom meste, prípadne až k Slovenskému raju, je ďalšou chuťovkou v novej turistickej ponuke,“ tvrdí P. Bečarik.

Turizmus neznamená iba nové investície, ale najmä zaujímavé využitie doterajších kapacít. Tak je to aj v prípade nášho letného kúpaliska. To ostáva v priebehu zvyšku roka zatvorené. „Chcel by som ho premeniť na miesto, kde sa budú realizovať zaujímavé podujatia pre celé mesto – labyrint z balíkov slamy, paintbolový turnaj, festival nafukovadiel pre deti alebo snežný hrad na Vianoce. To všetko sa dá, ak využijeme potenciál sponzorov a priestoru, ktorý má mesto k dispozícii,“ pripomína P. Bečarik.