Železničná stanica a okolie

Vybrali sme z pošty

… Chcem sa opýtať, ako chcete riešiť neúnosnú situáciu pred železničnou stanicou. Autom sa tam nedá zastaviť, parkoviská sú plné, všade len taxíky a dopravný chaos. Bude sa s tým niečo robiť?

Eva R.

Presne tak, odhliadnuc od toho, že spišskonovoveská železničná stanica je spomienkou na devätnáste storočie, my v prvom rade môžeme vyriešiť to, na čo máme dosah. Železnice SR nám ponúkli možnosť prenajať si dve priľahlé parkoviská. Spišská Nová Ves musí lobovať za podmienky výhodné hlavne pre našich občanov. Ak sprevádzkujeme veľké parkovisko v smere k Stavcentru získame ihneď 110 parkovacích miest pre tých, ktorí sa chcú dostať na železničnú stanicu. Všetkým vodičom vytvoríme priestor pre nástup a výstup pred stanicou. Parkovať v obmedzenom množstve však budú môcť inde, napr. na druhej strane priestranstva pri úrade práce. Musíme vyriešiť i lokalizáciu zastávky MHD, jej súčasná poloha je nevyhovujúca.

„Mojim cieľom je celý priestor spriechodniť a doslova upratať tak, aby mali všetko malo svoje miesto. Platí však pravidlo – občan je na prvom mieste. A potom môžeme lobovať za rekonštrukciu samotnej stanice,“ predstavil svoje predstavy Pavol Bečarik.